خدمات

نگهداری آسانسور وزرانگهداری آسانسور وزرا شرکت آسانسور وزرا خدمات آسانسور وزرا سرویسکار آسانسور وزرا. بازسازی آسانسور .وزرا نصب آسانسور وزرا. راه اندازی آسانسور وزرا فروش آسانسور وزرا تعویض قطعات آسانسور وزرا فروش قطعات آسانسور وزرا


صفر تا صد نگهداری آسانسور وزرا

این واقعیت که لازم است بازبینی آسانسور به طور منظم انجام شود، دلیلی دارد. نگهداری آسانسور برای تضمین ایمنی و وضعیت خوب آن و حفظ عمر مفید آن حیاتی است.

آیا می خواهید بدانید چه جنبه هایی توسط یک تکنسین در حین نگهداری آسانسور بررسی می شود؟ در پاراگراف های بعدی به تفصیل آن را توضیح می دهیم.

می توان گفت که در یک سطح کلی در حین نگهداری آسانسور به 5 موضوع اساسی پرداخته می شود:

تعمیر ایرادات رخ داده و تعویض قطعات فرسوده.

انجام امور تمیزکاری، روغن کاری و گریس کاری قسمت های مختلف آسانسور.

بازرسی در صورت لزوم

اجرای اصلاحاتی که قانون مستلزم ایجاد آن است.

گزارش تعمیر و نگهداری انجام شده مطابق با مقررات

در حال حاضر، هنگام بازنگری آسانسور، وظایفی وجود دارد که به صورت ماهانه، برخی دیگر هر سه ماه، هر شش ماه و برخی دیگر سالانه انجام می شوند. به همین دلیل است که تعمیر و نگهداری آسانسور باید هر ماه انجام شود و نه هر دو ماه یا سه ماه یکبار.

جنبه هایی که در بازنگری بالابر هر ماه به آنها پرداخته می شود!

هر ماه ضروری ترین جنبه های آسانسور باید بررسی شود. مثلاً از زنگ هشدار، توقف، تراز کردن، استارت، عملکرد صحیح درها یا اجزای خود کابین صحبت می کنیم.

می توان گفت که تعمیر و نگهداری آسانسور به آنچه برای ایمنی و عملکرد صحیح آن ضروری است توجه می کند.

مسائلی که هر سه ماه یکبار در تعمیر و نگهداری آسانسور بررسی می شود:

تکنسین های مسئول نگهداری آسانسور هر سه ماه یک بار گودال را تمیز می کنند. سایر قسمت های حیاتی مانند سطح روغن موتور (همچنین چک می کنند که نشتی نداشته باشد) و ترمز را نیز بررسی می کنند.

معمولاً همراه با نظافت گود، طاقچه درهای کابین و نظافت موتورخانه نیز انجام می شود.

نکاتی که هر شش ماه یکبار بررسی می شوند:

تکنسین های مسئول نگهداری آسانسور هر شش ماه وضعیت صحیح چراغ اضطراری، اپراتور و وضعیت لغزش و کشش کابل ها را بررسی می کنند.

در این مدت، کارهای نظافتی خاصی مانند درهای کابین و تجدید نظر در آنها نیز مورد نیاز است. علاوه بر نظافت و بررسی کلی قاب ها و حفاظ ها.

نکات ضروری که سالانه در آسانسور بررسی می شود!

هر ساله برخی از نکات ضروری آسانسور نیز بررسی می شود. به عنوان مثال، اتصالات وزنه تعادل، اتصالات خودرو، چتر نجات و آسانسور. کابل ها، قرقره ها، درایورها، دتکتورها، لیمیت سوئیچ ها و سوئیچ ها یا اتصالات و عایق بودن کابین نیز بررسی می شود.

علاوه بر این، سرها، یخچال، سقف و پایین کابین، سرسره های وزنه تعادل و محدود کننده تمیز می شوند. به همین ترتیب، عدم وجود نشتی در شیلنگ‌ها، لوله‌ها و پیستون‌ها و همچنین وضعیت آب‌بندها تأیید می‌شود.

و چیزی که ما نمی توانیم فراموش کنیم آزمایش چتر ایمنی است که آسانسورها دارند. وضعیت خوب سیستم بررسی شده و تست عملیاتی انجام می شود.

شرکت تخصصی تعمیر و نگهداری آسانسور وزرا

شرکت آسانسور کاوش آذین به خدمات آسانسور در سراسر شهر تهران میپردازد.

از جمله نصب و راه اندازی آسانسور،فروش قطعات آسانسور و تعمیرات و سرویس و نگهداری سالیانه و ماهیانه آسانسورهای :

کششی

گیرلس

روملس(MRL)

هیدرولیک

برای هرگونه سوال در مورد خدمات، قیمت یا سایر خدمات آسانسور، می توانید با ما تماس بگیرید و ما به شما مشاوره خواهیم داد.

تاکید بر این نکته بسیار مهم است که از نظر ایمنی آسانسور، تعمیر و نگهداری کلید جلوگیری از حوادث و تجربیات بد است.

در دنیای آسانسور شرکت های زیادی وجود دارند که به نصب آسانسور اختصاص دارند، ما در کاوش آذین نه تنها تولید کننده هستیم، بلکه آسانسورهای خود را نیز نصب و نگهداری می کنیم.

وجود یک شرکت تخصصی که مسئولیت این بازنگری های دوره ای را بر عهده دارد و رعایت مقررات جاری در خصوص تعمیر و نگهداری این آسانسورها را تضمین می کند، در آنچه به تعمیر و نگهداری آسانسورها اشاره دارد، اهمیت حیاتی دارد.

قیمت عدم رعایت این دستورالعمل ها نه تنها می تواند پولی باشد، بلکه باید در نظر داشت که این تجدید نظرها مستقیماً بر امنیت کاربران تأثیر می گذارد.

نگهداری ایده آل بالابر

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه آسانسورها بسیار مهم است زیرا می توان عیوب یا نقص های کوچکی را کشف کرد که می توان آنها را به روشی بسیار ساده و گاهی با یک تنظیم ساده تعمیر کرد. اجتناب از این که اگر این بیشتر باشد، شکستگی برخی از قطعات و متعاقباً هزینه های تعویض و نصب.

جزئیات کوچک مانند تعمیر و نگهداری آسانسور می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های زیادی برای جامعه همسایگان شود. علاوه بر این، تعمیر و نگهداری آسانسور باعث آرامش خاطر می شود، زیرا تضمین می کند که آسانسور همیشه در وضعیت خوبی قرار دارد.

اما تعمیر و نگهداری ایده آل آسانسور چگونه است؟

تعمیر و نگهداری ایده آل آسانسور باید به درستی و به موقع انجام شود. به عبارت دیگر، تعمیر و نگهداری لازم باید در زمان لازم و با تناوب مقرر در قانون انجام شود و در صورت خرابی چیزی به جامعه مالکان هشدار داده شود.

یک تعمیر و نگهداری ایده آل آسانسور علاوه بر مواردی که در آن زمان ضروری تلقی می شوند، باید نکات زیر را نیز رعایت کند:

بررسی ماهانه، فصلی یا سه ماهه؛

تجدید نظر بر اساس نام تجاری، مدل و عمر مفید آسانسور؛

تعمیر خرابی و تعویض قطعات فرسوده به دلیل استفاده یا طول عمر مفید آنها.

اجرای اصلاحات مورد نیاز مدیریت دولتی برای افزایش امنیت پارک ملی آسانسور.

بازرسی توسط نهاد صلاحیتدار(هر 2، 4 یا 6 سال)؛

همیشه با در نظر گرفتن شرایط ساختمان، آسانسور و کاربری آن، داشتن یک شرکت تعمیر و نگهداری خوب و بررسی اینکه همه چیز به درستی انجام شده است، بدون اینکه اجازه دهید “چیزها نادیده گرفته شوند” برای اینکه بخواهید در کوتاه مدت در هزینه خود صرفه جویی کنید.

در تعمیر آسانسور چه نکاتی بررسی می شود؟

نکاتی که در نگهداری آسانسور بررسی می شود عبارتند از:

هر ماه جنبه های اساسی مانند زنگ هشدار، توقف، استارت، تسطیح، باز و بسته شدن درهای خودرو، اجزای خودرو و سیگنال دهی درب های فرود انجام می شود.

هر سه ماه یکبار ترمز چک می شود، گودال، درب و موتورخانه تمیز می شود و سطح روغن موتور و ماشین کنترل می شود.

هر شش ماه اپراتور، چراغ اضطراری و وضعیت لغزش و کشش کابل کنترل می شود. علاوه بر این، درهای کابین، قاب ها و حفاظ ها تمیز و بررسی می شوند.

هر سال وضعیت اتصالات کابین، وزنه‌های تعادل، آنهایی که در سمت پایه قرار دارند، چترها و مفاصل، تنش و وضعیت کابل‌ها، قرقره، درایورها و آشکارسازها، انتهای و کموتاتورها، مجدد تسطیح، غلطک ها و اسلایدهای کابین، یراق آلات و عایق کابین و هر آنچه لازم است. به همین ترتیب، وضعیت سر، سقف و زیر کابین، محدود کننده، سرسره وزنه تعادل و یخچال تمیز می شود.

با داشتن یک شرکت تعمیر و نگهداری پیشگیرانه آسانسور ، لازم نیست نگران چیزی باشید، زیرا این شرکت از همه چیز مراقبت می کند. در هر صورت، مهم است که مطمئن شوید همه چیز درست است و در صورت وجود هر گونه ناهنجاری قبل از اینکه به چیزی جدی تر تبدیل شود، اطلاع دهید.

تعمیر و نگهداری آسانسور  چگونه انجام می شود؟

آیا اخیراً یک آسانسور خانگی نصب کرده اید و می خواهید در مورد برخی جزئیات مهم بدانید؟ آیا شما رئیس جدید یک جامعه همسایگان شده اید و نیاز به حل برخی از شبهات برای تضمین ایمنی مالکان دارید؟

به هر حال، اینجا به شما خواهیم گفت که تعمیر و نگهداری آسانسور  چگونه انجام می شود و چند بار انجام می شود.

مالک آسانسور طبق قانون موظف است برای اجرای طرح تعمیر و نگهداری با یک شرکت آسانسور معتبر قرارداد ببندد، زیرا در غیر این صورت در صورت بروز حادثه، مستقیماً مسئول حادثه خواهند بود و ممکن است با جریمه های مالی بالایی مواجه شوند.

صاحبان یک آسانسور باید از وضعیت آن مراقبت کنند و یک شرکت حرفه ای و واجد شرایط را استخدام کنند تا استفاده مناسب از آن را تضمین کند و ایمنی همه را حفظ کند. در صورت بروز خرابی یا هر شرایط غیرعادی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که استفاده از آسانسور را متوقف کنید و سپس وضعیت را به شرکت مسئول تعمیر و نگهداری گزارش دهید.

جنبه های مهم نگهداری آسانسورها

با این حال، فرکانس نگهداری پیشگیرانه برای آسانسورها به تعدادی از جنبه های مهم بستگی دارد:

بررسی هر چهار ماه یکبار در آسانسورهایی که در خانه‌های یک‌خانواری قرار دارند یا در آن‌هایی که سرعت آنها بیش از 0.15 متر در ثانیه نباشد، انجام می‌شود.

برای بقیه آسانسورها، بسته به یک سری شرایط، هر شش هفته یا هر ماه یک بار بررسی می شود.

فقط پرسنل متخصص  می توانند با تعمیر و نگهداری آسانسور سروکار داشته باشند و توصیه می شود با همان شرکتی که آن را نصب کرده است قرارداد ببندید. دلیل اینکه ما آن را توصیه می کنیم این است که شرکت بهتری وجود نخواهد داشت که ویژگی های آسانسور مذکور را با داشتن قطعات یدکی لازم بداند. در هر صورت تیم فنی ما می تواند تعمیر و نگهداری آسانسور شما را چه محصولی از برند ما باشد و چه نباشد انجام دهد.

مواردی که در طول تعمیر و نگهداری باید بررسی شوند

در نگهداری کلی آسانسور، وظایف مختلفی برنامه ریزی شده است:

تعمیر خرابی و تعویض قطعات فرسوده

وظایف گریس کاری، روغن کاری و تمیز کردن قطعات

بازرسی های معمول

اصلاحات بر اساس آنچه قانون تعیین می کند

گزارشات مطابق با مقررات یا مقررات اروپایی در صورت لزوم .

تعمیر و نگهداری آسانسور اکسلسیور

اما باید در نظر داشت که در بررسی هر آسانسوری، هر یک از این وظایف در بازه های زمانی متفاوتی انجام میشود که ممکن است ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه باشد:

هر ماه لازم است عناصری که برای عملکرد صحیح ضروری هستند بررسی شوند: زنگ هشدار، استارت، توقف، تسطیح، اجزا و عملکرد درها و مکانیسم های دیگر.

هر سه ماه یکبار تمیز کردن و همچنین بازبینی سطح روغن موتورها و ترمز انجام می شود.

تکنسین ها هر شش ماه باید کشش کابل ها، وضعیت لغزش، سیستم بازشو، چراغ اضطراری و عملکرد سیستم های اضطراری را بررسی کنند.

بازرسی سالانه بالابر

هر ساله برخی از ملزومات آسانسور مورد بازبینی قرار می‌گیرند ، مانند قرقره، آشکارسازها، درایورها، کابل‌ها، لنگرهای وزنه تعادل، اتصالات و سایر موارد طولانی.

علاوه بر این حداقل امتیازها، برنامه های خاصی با در نظر گرفتن ویژگی ها، نوع آسانسور  و عملکردهای مختلف هر یک از آنها وجود دارد.

بازرسی های دوره ای توسط شرکت های همکار با وزارت صنعت الزامی است که به دفعات زیر انجام می شود:

هر 2 سال یکبار برای کلیه آسانسورهایی که برای ساختمان های عمومی و عمومی هستند.

هر 4 سال برای همه کسانی که در دو مورد قبلی نیستند.

هر 6 سال یک بار برای بالابرهایی با ارتفاع چهار یا کمتر و با کمتر از 20 همسایه.

جمع بندی

امروزه داشتن آسانسور در ساختمان های بیش از یک طبقه، هم برای بارگیری افراد و هم برای تسهیل دسترسی آنها به تمام قسمت های ساختمان و هم برای حمل کالا ضروری است. اما این سازه نشان دهنده یکی از بزرگترین هزینه های داخل ساختمان است ، زیرا تعمیر و نگهداری باید انجام شود تا همه چیز به خوبی کار کند و هیچ مشکل امنیتی وجود نداشته باشد.

لازم به ذکر است که لزومی ندارد همان شرکتی که آسانسور را نصب کرده است، تعمیر و نگهداری آن را انجام دهد. حفاظت و نظارت می تواند توسط هر شرکت معتبر در این بخش انجام شود.

هنگامی که یک شرکت را برای انجام تعمیر و نگهداری استخدام می کنید، باید خدماتی را که شامل می شود بدانید.

همکاری با شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور الزامی است .

عقد قرارداد تعمیر و نگهداری با همان شرکتی که بالابر را نصب کرده است اجباری نیست و با تغییر به شرکت تعمیر و نگهداری دیگر ضمانت آن از بین نمی رود.

به خوبی مطالعه کنید که چه چیزی در قرارداد گنجانده شده است ، مدت زمان آن، بندهایی که دارد، آیا در معرض خطر است یا خیر و غیره. در نظر گرفتن مدت زمان و جریمه هایی که در صورت فسخ زودهنگام قرارداد دارید، مهم است.

متخصصانی که مسئولیت تعمیر و نگهداری آسانسورها یا سایر سیستم های ارتفاعی را بر عهده دارند باید دارای یک سری دانش و مهارت باشند تا در حرفه مذکور مورد تایید قرار گیرند، مانند آشنایی با عناصر مکانیکی، پنوماتیکی، هیدرولیک و الکتریکی ، آگاهی از نحوه انجام تست های عملکرد و … .

خیابان بلوار فلکه شماره تماس تلفن تکنسین متخصص ماهانه ماهیانه شرکت حرفه ای بهترین خوب عالی میدان محله منطقه شهرک حوالی حدود محدوده نزدیک فاز اول دوم سوم چهارم پنجم ششم یک دو سه چهار شمالی شرقی غربی جنوبی بزرگراه اتوبان جاده بازرسی بازسازی آسانسور تزیین آسانسور کابین آسانسور درب آسانسور فروش آسانسور قطعات آسانسور

خرید آسانسور فروش آسانسور شرکت آسانسور بازسازی آسانسور کابین آسانسور درب آسانسور باطری آسانسور باتری آسانسور بیمه آسانسور قطعات آسانسور نصب آسانسور راه اندازی آسانسور آسانسور کار قیمت آسانسور نگهداری و سرویس آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *